giganet
21 دی 1401 - 21:48

نودمین برتری پرسپولیس در ۱۳۰ مسابقه جام حذفی

تیم فوتبال پرسپولیس با بازی روز سه‌شنبه، برای سی و پنجمین دوره در رقابت‌های جام حذفی کشور شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس با بازی روز سه‌شنبه، برای سی و پنجمین دوره در رقابت‌های جام حذفی کشور شرکت کرد. اولین دوره بازی‌ها به سال ۱۳۵۵ باز میگردد، بازی‌ها بعد از برگزاری در فصل ۵۷-۵۶ و پس از انقلاب اسلامی برای هفت سال تعطیل بود تا این که در سال ۱۳۶۵ از سر گرفته شد.

پرسپولیس تا کنون در ۳۵ دوره بازی‌ها حضور داشته است و ۱۳۰ مسابقه را رقم زده اند. البته این عدد جدای از سه مسابقه‌ای است که به دلیل انصراف سرخپوشان یا رقیب، اصلا برگزار نشد.

سرخپوشان ایران که تا کنون ۶ بار این جام را به کف آورده‌اند با معیار تعیین نتیجه در جریان وقت‌های قانونی و اضافه، تا کنون در ۸۰ دیدار به پیروزی دست یافته‌اند و ۲۰ شکست هم برای آنها ثبت شد. ضمن اینکه تاکنون ۳۰ مسابقه در وقت‌های قانونی و اضافه به تساوی انجامیده است که در این بین بسیاری اوقات نیاز بود برنده بازی معلوم شود و به این ترتیب کار به ضربات پنالتی انجامیده است.

پرسپولیس در ادوار جام حذفی کشور، ۸ بار در ضربات پنالتی ناکام بوده است و مصاف با ون‌پارس دهمین مصافی بود که سرخپوشان در ضربات پنالتی، نتیجه مطلوب را از آن خود کردند و در واقع ۹۰مین برتری پرسپولیس در جام حذفی کشور بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 971688