giganet
28 آذر 1401 - 00:50

فینال جام جهانی قطر‌| اسکالونی: هنوز برای درک کار بزرگی که کرده‌ایم، زود است

سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین می‌گوید که قهرمانی این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دستاوردی آن‌قدر بزرگ است که درک آن زمان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیونل اسکالونی سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از پیروزی مردانش برابر فرانسه در بازی فینال جام جهانی 2022 قطر و تبدیل شدن به سومین سرمربی تاریخ آلبی‌سلسته پس از منوتی و بیلاردو که موفق به کسب این افتخار می‌شود به شبکه beIN Sport گفت: اول از همه این پیروزی را به پدر و مادرم تقدیم می‌کنم. الان زمان لذت بردن است. می‌دانم که همه بعد از کسب یک موفقیت از خانواده‌های‌شان تشکر می‌کنند اما والدینم به من چیزی دادند که بی‌قیمت است و آن راه درک این موضوع که هرگز نباید تسلیم شد. من از آنها آموختم که هرگز در برابر هیچ چیزی و هیچ شخصی تسلیم نشوم و همیشه نهایت تلاشم را برای رسیدن به اهدافم انجام دهم.

اسکالونی ادامه داد: امروز درسی که از آنها آموختم به من کمک کرد. مهمترین چیز این است که بدانید وقتی اتفاقی که می‌خواهید رخ نمی‌دهد، نباید تسلیم شد. فکر می‌کنم که حالا مردم متوجه می‌شوند که یک مربی همیشه و تنها یک هدف دارد؛ اینکه می‌خواهد همه چیز بر وفق مراد تیمش باشد. من هم خوش‌شانس که الان به عنوان یک مربی چنین چیزی را تجربه کردم و بابت آن از همه تشکر می‌کنم.

سرمربی آلبی‌سلسته افزود: من فکر می‌کنم که ما هنوز نتوانسته‌ایم ابعاد کاری که انجام داده‌ایم را درک کنیم اما الان وقت این چیزها نیست، الان وقت جشن گرفتن است، وقت لذت بردن. از همه بیشتر برای مردم‌مان خوشحالم، برای همه آنهایی که در خوب و بد کنارمان بودند و کمک کردند که به چنین جایگاهی برسیم. این قهرمانی یک لذت باورنکردنی برای همه ما به وجود می‌آورد. قرار گرفتن در بالاترین جایگاه احساسی خاص و بی‌نظیر است.

اسکالونی در حالی با نشان دادن راه قهرمانی در جام جهانی به ستاره‌های آرژانتین تاریخ‌ساز شد که سال گذشته نیز به انتظار طولانی مدت آنها برای فتح کوپا آمه‌ریکا (جام ملت‌های آمریکای جنوبی) پایان داده بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 919082