giganet
05 بهمن 1401 - 11:49

انوشیروانی: با دیدن کمپ وزنه برداری آزادی اشک ریختم/ هیچ استعفایی در فدراسیون نداشتیم چون کتبی نبود!

سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری گفت: زمانی که وضعیت کمپ تیم های ملی را دیدم، اشک ریختم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سجاد انوشیروانی در نشست فدراسیون وزنه برداری و رونمایی از حامی مالی این فدراسیون اظهار داشت: این مراسم فرصتی است که بدانیم چه چشم اندازی می‌خواهیم برویم. چگونه تحویل گرفتیم و به کجا می‌خواهیم برویم. این رشته جان و عشق ماست و برای سربلندی‌اش از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. آمار‌های خوبی در حال حاضر نداریم.  متاسفانه برخی شیطنت‌ها اتفاق افتاده. رُک صحبت می‌کنم. جایی را روز اول تحویل گرفتیم که اتاق‌هایش هم قابل سکونت نبود. بازسازی کمپ را در اولویت قرار دادیم چون وضعیت به گونه ای بود که بعد از بازدید اشک ریختم. من در همین کمپ، قهرمان جهان و المپیک شدم و شرایط خانه‌ام را می‌دانم. ما در این سالها نتوانسته‌ایم از حقمان دفاع کنیم. ما باید حالا این عقب ماندگی را با دویدن شبانه‌روزی جبران کنیم.

وی ادامه داد: برندهای وزنه برداری را جمع کردیم و دست کمک به سوی همه دراز کردیم تا کشتی به گل نشسته را به حرکت دربیاوریم. برند وزنه برداری، برند بزرگی است و باید به اندازه بزرگی‌اش جایگاه داشته باشد. با عشق و علاقه برای وزنه برداری کار می‌کنیم و شبانه روزی تلاش خواهیم کرد.

سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد: برای تک تک استان‌ها اعتبار و تخصیص جداگانه اخذ می‌کنیم. مشکلات و ایرادات وزنه برداری را در ۳۳ صفحه به نهاد ریاست جمهوری داده‌ایم. ۳ درخواست داشته‌ایم؛ اول درخواست اعتبار جداگانه به استانها به تفکیک به میزان ۶۲ میلیارد.

وی ادامه داد: اولین دستور تخصیص استانها به میزان ۷ میلیارد به وزارت ورزش ابلاغ شده و تا چند روز آینده به ۳۱ استان تخصیص خواهد شد. فقط برای تجهیز و مرمت اماکن وزنه برداری هست. مرحله دوم در اسفندماه پرداخت خواهد شد. مرحله بعد در سال آینده چه ما باشیم چه نباشیم. در مجموع تا ۲ میلیارد به استانها تخصیص خواهد یافت تا استانها که بار اصلی پرورش استعدادها را بر عهده دارند، بتوانند به جایگاه قابل قبولی برسند؛ به ویژه در حوزه تجهیزات که ۱۵ سال است استانها تجهیز نشده‌اند.

انوشیروانی با اشاره به اضافه شدن کراسفیت گفت: این رشته به وزنه برداری کمک می‌کند چون قرابت دارد با وزنه برداری و از لحاظ درآمدزایی و استعدادیابی. برنامه ما این است که به سمت ایده‌آل گرایی و مدرن شدن برویم و از حالت سنتی و رکود خارج شویم تا توانمند شویم.

وی گفت: سال آینده، سال شلوغ و پرترافیکی برای وزنه برداری است. رقابتهای نوجوانان قهرمانی جهان، وزنه برداری قهرمانی آسیا که حکم یک مرحله از انتخابی المپیک را دارد، بازیهای آسیایی و.... را پیش رو داریم که بسیار مهم است. جایگاه زنان را هم نباید نادیده گرفت که در حال توسعه و ترقی هستند و باید برای آنها نیز برنامه ریزی مدونی داشت.

سرپرست فدراسیون در مورد اینکه در نشست گذشته اطراف شما شلوغ بود اما الان خلوت تر است، گفت: رضازاده قرار بود حضور پیدا کند اما به دلیل اینکه عروسی خواهرزاده اش بود نتوانست بیاید. باقری و برخی از استان ها هم به دلایل مشغله عذرخواهی کردند. ما با هیچ کس مشکل نداریم  و برنامه این است که از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم چون همه آنها کمک حال ما خواهند بود.

انوشیروانی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی است که وعده ها عملی شود تاکید کرد: تلاش ما این است همه آنها عملی شود. پیگیری‌هایی که انجام دادیم همه مستند هستند. مطمئن باشید یک ثانیه هم برای بهتر شدن وزنه برداری را از دست نخواهیم داد. امروز یکی از آن وعده های جذب حامی مالی بود که به ثمر نشست.

سرپرست فدراسیون وزنه برداری در مورد تحریم سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان گفت: ما این موضوع را محکوم می کنیم سجادی  یکی از وزاری کاربلد و پرکار ما است. قطعا با حضور اواقداماتی برای بهبود وضعیت ورزش کشور انجام شده است. او یک قهرمان ارزشمند بوده و از هر تلاشی برای کمک به وی دریغ نخواهیم داشت.

وی در مورد اینکه یکی دو نفر در فدراسیون استعفا داده اند، گفت: هیچ استعفایی نداشتیم و کتبی ندادند. در بخش زنان یکسری ایده‌ها و شاخص‌ها داشتیم و در مورد آنها به مشکل برخوردیم . خانم کهرنگی زحمتکش است اما در اجرای این ایده‌ها با فدراسیون به مشکل برخورد و در آینده نزدیک یک نایب رییس جدید معرفی خواهیم کرد.

ادامه دارد...

منبع: فارس
شناسه خبر: 997152