giganet
12 دی 1401 - 13:23

عبور پرسپولیس «دقیق» از قلعه مستحکم

تیم فوتبال پرسپولیس با موفقیت در نبردهای نفر به نفر بازیکنان خود و دقت بالای پاس کاری توانست سه امتیاز شیرین را برای بازگشت به صدر کسب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، برد دو بر صفر پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان این تیم را به صدر جدول بازگرداند تا یک قدم با قهرمانی نیم فصل رقابت‌های لیگ برتر فاصله داشته باشد.

پرسپولیس در حالی به پیروزی مقابل خط حمله قدرتمند گل گهر رسید که مهاجم تخصصی در ترکیب خود نداشت.

صعود با پرسپولیس دقیق

شاگردان یحیی گل محمدی در این دیدار نزدیک به ۴۵۰ پاس رد و بدل کردند تا با دقت ۸۱ درصدی خود بتوانند هافبک‌های گل گهر را از مدار بازی خارج کرده و مالکیت توپ ۵۲ درصدی رقم بزنند. دقت پاس‌هایی که باعث شد محمد عمری و سینا اسد بیگی با شوت‌های سرکش خود تبدیل به گل کنند.

کفایت ۲۵ درصدی برای نبرد شش امتیازی

جایگاه پرسپولیس و گل گهر سیرجان در بالای جدول حساسیت‌های تقابل دو تیم را بیش از پیش کرده بود تا این بازی نبرد شش امتیازی لقب بگیرد. با این حال هر دو تیم در زدن ضربات آخر خود دقت لازم را نداشتند اما این پرسپولیس بود که از ۸ شوت به سمت دروازه توانست دوبار قفس توری محسن فروزان را فرو بریزد.

عبور پرسپولیس «دقیق» از قلعه مستحکم

تن به تن‌های سرخ

میانگین قدی مهاجمان گل گهر سیرجان نسبت به تمام تیم‌های لیگ برتری بالاتر بود. همین موضوع دغدغه اصلی پرسپولیس شده بود اما آنها موفق شدند بیش از ۲۵ نبرد تن به تن را برای خود کنند تا کیروش استنلی، مرتضی تبریزی، رضا شکاری و… و. راه به جایی نبرند و اسیر مدافعان پرسپولیس شوند.

تلخی یک پیروزی برای پرسپولیس

گل محمدی در این بازی تصمیم گرفت ۶ هافبک را برای سومین بازی متوالی در میدان قرار دهد. نبود مهاجمان تخصصی گرچه برد شیرین سه امتیازی را برای این تیم به همراه داشت اما نیمکت نشینی مهاجمان تخصصی خبری تلخ برای تیمی محسوب می‌شود که قطعاً برای ادعای قهرمانی اش نیاز به گل زنی دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949869