giganet
05 بهمن 1401 - 09:31

استاندار فارس: فارس بیش از صددرصد تعهدات خود در ایجاد اشتغال را اجرایی کرد

استاندار فارس گفت: استان فارس با 107 درصد اشتغالزایی در سال جاری، هفت درصد بیشتر از تعهدات خود در زمینه ایجاد اشتغال عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدهادی ایمانیه در حاشیه گردهمایی یک روزه استانداران سراسر کشور در تهران اظهار داشت: در گردهمایی استانداران که با حضور وزرای کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد و دارایی برگزار شد بنا بر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان تأمین اجتماعی کشور و براساس شاخص تعداد افراد بیمه شده جدید در سال جاری، فارس به میزان 107 درصد ایجاد اشتغال داشته که این رقم به معنای عملکرد بیشتر از هفت درصدی میزان تعهدات استان در اشتغالزایی است.

فارس اولین استان بزرگ کشور در زمینه ایجاد اشتغال

وی با بیان اینکه فارس در بین استان های بزرگ و هم طراز خود در کشور، استان برتر در ایجاد اشتغال در سال ۱۴۰۱ شناخته و معرفی شد، افزود: بدون شک دستیابی به این جایگاه نتیجه همدلی و همکاری و مرهون تلاش مجموعه مدیریتی و کارکنان شریف دستگاه های متولی است که انتظار دارم دستگاه های ذیربط در حفظ و ارتقاء این جایگاه تلاش مضاعف داشته باشند.

استاندار فارس یادآورشد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس، با هدف بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی استان به طور منظم و متوالی با حضور مدیران ارشد دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و متولیان بخش غیردولتی برگزار می شود و با تصمیماتی که در این جلسات اتخاذ می شود بیش از گذشته شاهد راه اندازی مجدد یا افزایش تولید و اشتغال واحدهای مشکل دار در سطح استان خواهیم بود.

ایمانیه همچنین تأکید کرد: روند رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی راکد در سال جاری با قوت همچنان ادامه خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد این واحدها با مرتفع شدن مشکلات به چرخه تولید و خدمترسانی به مردم بازگردند.

\ایان \یام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 996670