giganet
05 بهمن 1401 - 17:58

مدیر نظارت بر انجمن سینمای جوان: پیروی از «مد» تهدیدی جدی برای فیلمسازان است

مدیر نظارت بر تولید انجمن سینمای جوانان ایران توجه خلاقانه فیلم سازان به نگاه تازه را عامل پیشرفت تولیدات سینمایی دانست و گفت: پیرو مد و همراه جریان روز شدن در سینما نه تها یک فرصت نیست بلکه می تواند تهدیدی جدی برای فیلم ساز باشد.

به گزارش خبرنگار فارس از یزد، سیامک سلیمانی عصر امروز در حاشیه کارگاه ایده تا ارائه جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه ایساتیس که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، با اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه‌ها در سطح کشور، اظهار کرد: برطرف کردن سوء تفاهم‌های رایج در خصوص دلایل پذیرفته شدن آثار فیلمسازان در جشنواره‌های مختلف، آسیب شناسی ایده‌های فیلمسازی و بررسی دلایل ناکامی ایده‌ها برای تبدیل به یک فیلم کوتاه موفق از جمله مهمترین ویژگی برگزاری این چنین رویدادهاست.

وی ضمن پرداختن به اهمیت پیچینگ و نحوه ارائه فیلمنامه برای فیلم کوتاه افزود: فیلمسازان در سراسر کشور باید با نحوه ارائه درست فیلم نامه و شرکت در جلسات پیچینگ آشنا شوند.

عضو شورای عالی تولید انجمن سینمای جوانان ایران تاثیرگذاری کارگاه‌های مهارتی را عامل توسعه سینمای ملی ایران دانست و افزود: برگزاری کارگاه‌ها مهارتی باعث آشنایی بیشتر فیلم سازانی که از مرکز کشور دورتر هستند می‌شود و آنها می‌توانند از نظرات به روز کارشناسان استفاده کنند.

مدیر نظارت بر تولید انجمن سینمای جوانان ایران در پایان گفت: جزو جریان شدن و پیرو مد شدن نه یک امتیاز و فرصت بلکه یک تهدید است و خارج شدن از تکرار در جریان فیلم سازی و پرداختن به عنصر خلاقیت و نوع نگاه تازه و پیدا کردن زبان شخصی فیلم ساز را بسیار مهم قلمداد کرد.

پایان پیام/ه

منبع: فارس
شناسه خبر: 998051